NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Корейско изкуство е представено в музейна галерия “Шарова къща“
5597
Тонът на времето

Корейско изкуство е представено в музейна галерия “Шарова къща“

Изложба „Корейско изкуство“ може да бъде посетена в  музейна галерия “Шарова къща“ на Историческия музей в Батак, съобщиха от културната институция. Преди повече от 1000 години корейски майстори на приложното изкуство започват да украсяват мебели и други предмети от бита с черупки на мекотело. В днешно време  майсторите  се опитват да  разширят възможностите  на тези специални естествени материали и да ги използват в различни занаяти, разясняват от музея. В резултат на това през 60-те години на миналия век се създава нов вид мозайка от раковини,  съчетаваща елементи на приложни и изящни изкуства

| 24 Октомври 2024, 17:20 ч.
Корейско изкуство е представено в музейна галерия “Шарова къща“
Корейско изкуство е представено в музейна галерия “Шарова къща“
Снимка © Facebook

Изложба „Корейско изкуство“ може да бъде посетена в  музейна галерия “Шарова къща“ на Историческия музей в Батак, съобщиха от културната институция.

Пленер „Хартията – същност и  намеса“ започна в Художествената галерия в Добрич. В него участват творци от цялата страна. Те ще създават своите произведения в залите на галерията, където жителите и гостите на града могат да наблюдават изпълнението. Пленерът ще завърши с обща изложба на 5 септември. 

На пресконференция днес директорът на Художествена галерия – Добрич Недко Недков представи единадесетте участници в тазгодишното издание на пленера.  

„Тази година проектът е под надслов „Хартията – същност и намеса“. Това е процесът, който ние през всичките години осъществяваме. Навлизаме в дълбочина в същността на хартията, която има богати художествени и физични качества“, каза Недко Недков. 

Успех на участниците пожела и секретарят на Община Добрич Калина Георгиева. 

В тазгоди

Изложбата „Старите къщи на Добрич“ е подредена в Окръжен съд – Добрич, съобщиха от институцията.

От институцията допълват, че експозицията включва рисунки от фонда на Младежки център Захари Стоянов“ – Добрич.  

Творбите в изложбата са създадени през 2018 г. от възпитаници на ателие “Палитра” с ръководител Галина Върбанова. Малките художници са рисували, вдъхновени от архитектурата на сгради от началото на миналия век, разположени в централната част на Добрич.

Домакините от Окръжния съд се радват да посрещнат поредната изложба, предоставена от Младежкия център, с който съдът има дългогодишно партньорство.

Рисунките са подредени в обновеното изложбено пространство на петия етаж в съдебната сграда. Там е монтирана нова система за окачване, която осигурява по-лесно и безопасно аранжиране на картини.

При

Театър "Карлсон" ще гостува в Разград с кукления спектакъл "Пипи Дългото чорапче" по Астрид Линдгрен. Представлението ще се изиграе два пъти на пети ноември на сцената на Общинския културен център, съобщиха от екипа на Театъра.

 „За мен е чест и удоволствие за трети път да се кача на разградска сцена и да изиграем едно от най-известните световни заглавия на шведската писателка Линдгрен“, се обръща към жители и гости на лудогорския град актьорът Неделчо Неделчев, който е и мениджър на Театъра.

В представлението „Пипи Дългото чорапче“ интерпретацията е като приказка, която учи как сам да си направиш щастие. Любимата детска героиня си създава приятелства, вярва в мечтите и запознава всички останали с един щур и наситен с приключения свят. Малки и големи се запленяват от нейната мъдрост и вече не се страхуват да поискат повече, за да получат по

Васко Кръпката и група "Подуене блус бенд" свириха за добричката публика в първия ден от “Добрич фест”, на сцената в градския парк “Свети Георги”. Събитието, което започна вчера, 23 септември, ще продължи до 25 септември, когато е празникът на града.

Началото на музикалната програма беше поставено от вокалната школа VoiceRoom Nelly Gregory. След това на сцената излезе певецът Росен Янев.

Актьорът Краси Радков и Лейди Би ще гостуват на “Добрич фест” на днес, 24 септември, а на празничния за града - 25 септември, на сцената ще излезе хип-хоп групата C-Block заедно с рапъра 100 кила.


Фотоизложба, посветена на творчество на украинския скулптор Михайло Парашчук, дело на Стефан Н. Щерев и Иво Милев, ще бъдат показани в Централно фоайе на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“, съобщават от Посолството на Украйна в България.

Експозицията е озаглавена „По следите на Михайло Парашчук“ и може да бъде разгледана в периода 18 - 25 ноември, съобщават организаторите.

Фотографиите са на Щерев, а куратор на изложбата е Милев.

Изложбата се организира от Посолството на Украйна в България, Ректора на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и Държавната агенция „Архиви“.  На откриването ще присъстват ректорът на Софийския университет проф. д-р Георги Вълчев, директорът на ДА „Архиви“ проф. д-р Михаил Груев и посланикът на Украйна у нас Олеся Илашчук.

„Загу

Преди повече от 1000 години корейски майстори на приложното изкуство започват да украсяват мебели и други предмети от бита с черупки на мекотело. В днешно време  майсторите  се опитват да  разширят възможностите  на тези специални естествени материали и да ги използват в различни занаяти, разясняват от музея.

В резултат на това през 60-те години на миналия век се създава нов вид мозайка от раковини,  съчетаваща елементи на приложни и изящни изкуства. В мозайка манньонхва блясъкът и цветът на черупката са основният материал, добавят още те.

В Корея, страната на утринната свежест, заобиколена  с морета от  три страни, художниците разполагат с богат избор от материали за изработването на мозайка манньонхва, като създават красиви пейзажи и фигурални композиции от седеф. Днес манньонхва заема достойно своето място в корейското изкуство  и  придобива  широка популярност в много страни по света, посочват още от музея.

Корейската бродерия е част от националното изкуство, отразяващо красотата и финеса на корейските жени. Развитието на оригиналната корейска живопис има дълга история. Корейските живописни рисунки се отличават не само с динамично и красиво изобразяване, но и с разнообразие от техники на рисуване, които придават яркост и сбитост на изображението.

Легенда разказва, че преди 1200 години корейският художник Сол Го рисува бор на стената на храм с такава яркост и правдивост, че птиците летят към него и падат на земята, блъскайки се в стената, казват още за изложбата от Исторически музей - Батак.

Даниела Иванова от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ беше отличена за най-добро изпълнение на българска песен в XI издание на Международния фестивал на популярната песен "Есенни шуменски вечери", съобщиха от Народно читалище „Добри Войников - 1856".

В категорията за изпълнители до 13-годишна възраст първото място за изпълнение на съвременна забавна песен си поделиха Преслава Няголова и Боряна Минчева от Шумен и Иван Станев от Бургас. Симона Стефанова беше отличена с първа награда в същата категория, при участниците до 17-годишна възраст, а Даниела Иванова от Шуменския университет спечели първото място за участници над 18 години, допълниха от шуменското читалище.

Вокалните групи Protime от Търговище и "Маргаритка" от Смядово бяха отличени с първото място за най-добро изпълнение на състави до 18-годишна възраст, а в следващата възрас

Sofia Art Fair е едно изключително значимо събитие за София и съм много щастлив, че то е част от културния календар на столицата. Това каза кметът на София Васил Терзиев на откриването на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair тази вечер.

“Моята надежда е София да бъде все по-важна част в развитието на съвременното изкуство, а и като място все повече творци да излагат своите творби”, каза още кметът на София, който е и патрон на мероприятието. 

“Отваряме нова страница за съвременното изкуство в България. Въобще. Генерално”, каза Радослав Механджийски, организатор на Sofia Art Fair.

Съвременното изкуство е една от най-вълнуващите форми на изказ в наше време. В рамките на изложението ще видите над 70 художника работещи в различни техники и подходи и съм сигурен, че всеки от вас ще намери

За мен „Аполония“ е един подарък за всички нас - и артисти, и публика. Десет дни, които всички ние чакаме с огромно нетърпение. Защото тук се случват толкова качествени неща, атмосферата е изключително примамлива и уютна, че наистина всеки от нас чака тези десет дни с нетърпение и вълнение.

Това каза Хилда Казасян, която снощи изнесе концерт заедно с Плевенската филхармония в рамките на 40-ите Празници на изкуствата „Аполония“.

Аз съм имала късмета покрай семейството, в което съм родена, да съм тук от първите издания. Честна дума, не помня първото си участие като изпълнител на „Аполония“, отбеляза с усмивка певицата. Тя уточни, че е имала много участия в този фестивал - и във фабрика „Комина“, и на мястото, където са джазовите изпълнители, и в амфтеатър „Аполония“. „Имала съм доста концерти, така че няма

Университетът на Стафордшир е мястото, където през 2002 г. се срещат и събират музикантите Том Смит, Ръсел Лийч, Ед Лей и Крис Ърбанович в група Editors. Британската инди рок и постпънк група е сред най-успешните в своето поколение през последните две десетилетия, писа списание „Джи Кю“. 

Editors излизат на сцената на зала 3 на НДК тази вечер като част от серията концерти Sofia Solid.

Крис Ърбанович напуска групата през 2012 г. и след него към Editors се присъединяват Джъстин Локи и Елиът Уилямс.

Групата първоначално свири под името (The) Pride, след това музикантите се спират на Snowfield и остават известни под това име, докато се сключват договор с лейбъла Kitchenware Records през септември 2004 г., сочи справка, публикувана във „Вог“.

Дебютният сингъл на групата е Bullets, който излиза на пазара като limited edition в 500 еди

Режисьорът Ники Илиев представи новия си филм „Без крила“ на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна. Той е негов сценарист и режисьор, оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев. 

След пет частни филма, за първи път се почувствах като режисьор, след като получихме финансиране от Националния филмов център с близо половин милион лева за продукцията, каза на пресконференцията Ники Илиев. Той добави, че е благодарен за подкрепата, защото без държавна помощ е нямало как да се получи такъв продукт. 

Реших да изляза от зоната си на комфорт с хумористичните истории, които снимах досега, и да направя нещо различно, призна авторът. Предложението дошло от продуцента Башар Рахал, който останал вдъхновен след една публична среща с параолимпиеца, световен шампион на дълъг скок, Михаил Христов. Илиев решава да разкаж

Както информирахме, в музея в рамките на три дни, между 29 октомври и 1 ноември, ще бъдат представени различни изложби. Това се случва по повод Дни на културно – историческото наследство в Батак ’ 2024.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Мултиплатиненият рапър, текстописец и продуцент Ръс (Russ) пристига в София, в зала 3 на НДК, на 10 декември, съобщават организаторите от Fest Team. С над 10 години активно творче ...
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Вечните хитове на Лили Иванова огласиха тази вечер Сандански. Точно в 20:00 часа в препълнената зала на Дома на културата примата на българската естрада беше посрещната от своите п ...
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на ...
Яна Титова се завръща в Младежкия театър – като режисьор на „Лисабон“ от Захари Карабашлиев
Пиесата „Лисабон“ на писателя и драматург Захари Карабашлиев ще бъде представена за първи път пред българска публика и в пълния си текст, в Младежкия театър „Нико ...
Вайола Дейвис ще получи почетната награда "Сесил Б. Демил"
Вайола Дейвис ще получи почетната награда "Сесил Б. Демил", предаде Асошиейтед прес. Отличието ще й бъде връчено на 82-рата годишна церемония за наградите "Златен глобус" на 5 януа ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 19:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Тонът на времето
5597
Тонът на времето

Корейско изкуство е представено в музейна галерия “Шарова къща“

Изложба „Корейско изкуство“ може да бъде посетена в  музейна галерия “Шарова къща“ на Историческия музей в Батак, съобщиха от културната институция.Преди повече от 1000 години корейски майстори на приложното изкуство започват да украсяват мебели и други предмети от бита с черупки на мекотело.

| 24 Октомври 2024, 17:20 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Корейско изкуство е представено в музейна галерия “Шарова къща“
Корейско изкуство е представено в музейна галерия “Шарова къща“
Снимка © Facebook

Изложба „Корейско изкуство“ може да бъде посетена в  музейна галерия “Шарова къща“ на Историческия музей в Батак, съобщиха от културната институция.

Преди повече от 1000 години корейски майстори на приложното изкуство започват да украсяват мебели и други предмети от бита с черупки на мекотело. В днешно време  майсторите  се опитват да  разширят възможностите  на тези специални естествени материали и да ги използват в различни занаяти, разясняват от музея.

Пленер „Хартията – същност и  намеса“ започна в Художествената галерия в Добрич. В него участват творци от цялата страна. Те ще създават своите произведения в залите на галерията, където жителите и гостите на града могат да наблюдават изпълнението. Пленерът ще завърши с обща изложба на 5 септември. 

На пресконференция днес директорът на Художествена галерия – Добрич Недко Недков представи единадесетте участници в тазгодишното издание на пленера.  

„Тази година проектът е под надслов „Хартията – същност и намеса“. Това е процесът, който ние през всичките години осъществяваме. Навлизаме в дълбочина в същността на хартията, която има богати художествени и физични качества“, каза Недко Недков. 

Успех на участниците пожела и секретарят на Община Добрич Калина Георгиева. 

В тазгоди

Изложбата „Старите къщи на Добрич“ е подредена в Окръжен съд – Добрич, съобщиха от институцията.

От институцията допълват, че експозицията включва рисунки от фонда на Младежки център Захари Стоянов“ – Добрич.  

Творбите в изложбата са създадени през 2018 г. от възпитаници на ателие “Палитра” с ръководител Галина Върбанова. Малките художници са рисували, вдъхновени от архитектурата на сгради от началото на миналия век, разположени в централната част на Добрич.

Домакините от Окръжния съд се радват да посрещнат поредната изложба, предоставена от Младежкия център, с който съдът има дългогодишно партньорство.

Рисунките са подредени в обновеното изложбено пространство на петия етаж в съдебната сграда. Там е монтирана нова система за окачване, която осигурява по-лесно и безопасно аранжиране на картини.

При

Театър "Карлсон" ще гостува в Разград с кукления спектакъл "Пипи Дългото чорапче" по Астрид Линдгрен. Представлението ще се изиграе два пъти на пети ноември на сцената на Общинския културен център, съобщиха от екипа на Театъра.

 „За мен е чест и удоволствие за трети път да се кача на разградска сцена и да изиграем едно от най-известните световни заглавия на шведската писателка Линдгрен“, се обръща към жители и гости на лудогорския град актьорът Неделчо Неделчев, който е и мениджър на Театъра.

В представлението „Пипи Дългото чорапче“ интерпретацията е като приказка, която учи как сам да си направиш щастие. Любимата детска героиня си създава приятелства, вярва в мечтите и запознава всички останали с един щур и наситен с приключения свят. Малки и големи се запленяват от нейната мъдрост и вече не се страхуват да поискат повече, за да получат по

Васко Кръпката и група "Подуене блус бенд" свириха за добричката публика в първия ден от “Добрич фест”, на сцената в градския парк “Свети Георги”. Събитието, което започна вчера, 23 септември, ще продължи до 25 септември, когато е празникът на града.

Началото на музикалната програма беше поставено от вокалната школа VoiceRoom Nelly Gregory. След това на сцената излезе певецът Росен Янев.

Актьорът Краси Радков и Лейди Би ще гостуват на “Добрич фест” на днес, 24 септември, а на празничния за града - 25 септември, на сцената ще излезе хип-хоп групата C-Block заедно с рапъра 100 кила.


Фотоизложба, посветена на творчество на украинския скулптор Михайло Парашчук, дело на Стефан Н. Щерев и Иво Милев, ще бъдат показани в Централно фоайе на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“, съобщават от Посолството на Украйна в България.

Експозицията е озаглавена „По следите на Михайло Парашчук“ и може да бъде разгледана в периода 18 - 25 ноември, съобщават организаторите.

Фотографиите са на Щерев, а куратор на изложбата е Милев.

Изложбата се организира от Посолството на Украйна в България, Ректора на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и Държавната агенция „Архиви“.  На откриването ще присъстват ректорът на Софийския университет проф. д-р Георги Вълчев, директорът на ДА „Архиви“ проф. д-р Михаил Груев и посланикът на Украйна у нас Олеся Илашчук.

„Загу

В резултат на това през 60-те години на миналия век се създава нов вид мозайка от раковини,  съчетаваща елементи на приложни и изящни изкуства. В мозайка манньонхва блясъкът и цветът на черупката са основният материал, добавят още те.

В Корея, страната на утринната свежест, заобиколена  с морета от  три страни, художниците разполагат с богат избор от материали за изработването на мозайка манньонхва, като създават красиви пейзажи и фигурални композиции от седеф. Днес манньонхва заема достойно своето място в корейското изкуство  и  придобива  широка популярност в много страни по света, посочват още от музея.

Даниела Иванова от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ беше отличена за най-добро изпълнение на българска песен в XI издание на Международния фестивал на популярната песен "Есенни шуменски вечери", съобщиха от Народно читалище „Добри Войников - 1856".

В категорията за изпълнители до 13-годишна възраст първото място за изпълнение на съвременна забавна песен си поделиха Преслава Няголова и Боряна Минчева от Шумен и Иван Станев от Бургас. Симона Стефанова беше отличена с първа награда в същата категория, при участниците до 17-годишна възраст, а Даниела Иванова от Шуменския университет спечели първото място за участници над 18 години, допълниха от шуменското читалище.

Вокалните групи Protime от Търговище и "Маргаритка" от Смядово бяха отличени с първото място за най-добро изпълнение на състави до 18-годишна възраст, а в следващата възрас

Sofia Art Fair е едно изключително значимо събитие за София и съм много щастлив, че то е част от културния календар на столицата. Това каза кметът на София Васил Терзиев на откриването на първото издание на международното изложение за съвременно изкуство Sofia Art Fair тази вечер.

“Моята надежда е София да бъде все по-важна част в развитието на съвременното изкуство, а и като място все повече творци да излагат своите творби”, каза още кметът на София, който е и патрон на мероприятието. 

“Отваряме нова страница за съвременното изкуство в България. Въобще. Генерално”, каза Радослав Механджийски, организатор на Sofia Art Fair.

Съвременното изкуство е една от най-вълнуващите форми на изказ в наше време. В рамките на изложението ще видите над 70 художника работещи в различни техники и подходи и съм сигурен, че всеки от вас ще намери

За мен „Аполония“ е един подарък за всички нас - и артисти, и публика. Десет дни, които всички ние чакаме с огромно нетърпение. Защото тук се случват толкова качествени неща, атмосферата е изключително примамлива и уютна, че наистина всеки от нас чака тези десет дни с нетърпение и вълнение.

Това каза Хилда Казасян, която снощи изнесе концерт заедно с Плевенската филхармония в рамките на 40-ите Празници на изкуствата „Аполония“.

Аз съм имала късмета покрай семейството, в което съм родена, да съм тук от първите издания. Честна дума, не помня първото си участие като изпълнител на „Аполония“, отбеляза с усмивка певицата. Тя уточни, че е имала много участия в този фестивал - и във фабрика „Комина“, и на мястото, където са джазовите изпълнители, и в амфтеатър „Аполония“. „Имала съм доста концерти, така че няма

Университетът на Стафордшир е мястото, където през 2002 г. се срещат и събират музикантите Том Смит, Ръсел Лийч, Ед Лей и Крис Ърбанович в група Editors. Британската инди рок и постпънк група е сред най-успешните в своето поколение през последните две десетилетия, писа списание „Джи Кю“. 

Editors излизат на сцената на зала 3 на НДК тази вечер като част от серията концерти Sofia Solid.

Крис Ърбанович напуска групата през 2012 г. и след него към Editors се присъединяват Джъстин Локи и Елиът Уилямс.

Групата първоначално свири под името (The) Pride, след това музикантите се спират на Snowfield и остават известни под това име, докато се сключват договор с лейбъла Kitchenware Records през септември 2004 г., сочи справка, публикувана във „Вог“.

Дебютният сингъл на групата е Bullets, който излиза на пазара като limited edition в 500 еди

Режисьорът Ники Илиев представи новия си филм „Без крила“ на Фестивала на българския игрален филм „Златна роза“ във Варна. Той е негов сценарист и режисьор, оператор е Симеон Кермекчиев, музиката е на Иван Тишев. 

След пет частни филма, за първи път се почувствах като режисьор, след като получихме финансиране от Националния филмов център с близо половин милион лева за продукцията, каза на пресконференцията Ники Илиев. Той добави, че е благодарен за подкрепата, защото без държавна помощ е нямало как да се получи такъв продукт. 

Реших да изляза от зоната си на комфорт с хумористичните истории, които снимах досега, и да направя нещо различно, призна авторът. Предложението дошло от продуцента Башар Рахал, който останал вдъхновен след една публична среща с параолимпиеца, световен шампион на дълъг скок, Михаил Христов. Илиев решава да разкаж

Корейската бродерия е част от националното изкуство, отразяващо красотата и финеса на корейските жени. Развитието на оригиналната корейска живопис има дълга история. Корейските живописни рисунки се отличават не само с динамично и красиво изобразяване, но и с разнообразие от техники на рисуване, които придават яркост и сбитост на изображението.

Легенда разказва, че преди 1200 години корейският художник Сол Го рисува бор на стената на храм с такава яркост и правдивост, че птиците летят към него и падат на земята, блъскайки се в стената, казват още за изложбата от Исторически музей - Батак.

Както информирахме, в музея в рамките на три дни, между 29 октомври и 1 ноември, ще бъдат представени различни изложби. Това се случва по повод Дни на културно – историческото наследство в Батак ’ 2024.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Яна Титова се завръща в Младежкия театър – като режисьор на „Лисабон“ от Захари Карабашлиев
Вайола Дейвис ще получи почетната награда "Сесил Б. Демил"
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.